FRP موبایل یا قفل ری اکتیوشن چیست ؟

اف آر پی موبایل یکی از خدمات شرکت گوگل می باشد که این امکان را به دارندگان گوشی ها می دهد که با قرار دادن جیمیل بر روی گوشی از اطلاعات شخصی خود محافظت نمایند.

زمانی که شما در گوشی اندرویدی خود حساب کاربری جیمیل ایجاد می نمایید قفل FRP شما فعال می شود و از این رو باید اطلاعاتی را که به حساب جیمیل خود می دهید را بخاطر بسپارید یا جایی یاد داشت نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید با وارد کردن اطلاعات جیمیل خود به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید.

.در این موارد جیمیل همانند اپل آپل آیدی عمل میکند،با این تفاوت که اپل آیدی حتما باید از سرور خود اپل حذف شود ولی قفل جیمیل را نمیتوان به صورت دستی یا با استفاده از باکسها حذف نمود.  برای مثال اگر گوشی شما گمشده یا سرقت شود یا ریست شود در صورت داشتن جیمیل بر روی گوشی امکان باز شدن آن وجود ندارد و باید جیمیل فعلی را وارد نمایند تا بتواند به گوشی موبایل دسترسی داشته باشند که در آن صورت با متد ها و فایل هایی که در سایت ها موجود می باشد می توانند قفل FRP را برداشته ولی اطلاعات شخصی شما کالا از عکس فیلم موسیقی شماره موبایل ها از داخل گوشی حذف خواهد شد.

برای حذف قطعی FRP روشهای مختلفی وجود دارد که ما در قسمت فروشگاه آبیلا تمام تلاش خود را کرده ایم تا آموزش ها را با متد های روز دنیا را بدون نیاز به ابزار های گران قیمت تهیه نماییم تا خدمات دهی به همکاران موبایل ارائه دهیم . در فروشگاه آبیلا هیچ کدام از آموزش ها نیازی به سخت افزار خاصی نیستند مگر با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ ابزار شما خواهد بود.تمام آموزشها تست شده و به همراه فیلم آموزشی میباشد.

FRP مخفف عبارت Factory Reset Protection است

گوگل این سیاست را بر روی اندروید ۵.۱ فعال کرد تا از اطلاعات کاربران محافظت نماید اطلاعاتی مانند – عکس – فیلم – موسیقی – مخاطبین و …. که وقتی گوشی گمشده یا فلش و یا ریست فکتوری شده این گزینه یعنی FRP فعال می شود و اطلاعات کاربران را در اختیار دیگران قرار نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید